תובנות ייצוגיות – ניוזלטר חודשי בנושא תובענות ייצוגיות | הקליניקה לתובענות ייצוגיות | יולי 2012

בגיליון זה טור דעה על שתי החלטות של בית המשפט (ע"א 2718/09 גדיש קרנות תגמולים בע"מ נ' אלסינט בע"מ ורע"א 2128/09 הפניקס חברה לביטוח בע"מ נ' עמוסי) המסמנות גישה לפיה שלב אישור התובענה הייצוגית הינו שלב ביניים בלבד, וככזה אין להפכו להליך העיקרי. בית המשפט העליון הנחה את בתי המשפט לנצל את הסמכויות שהוקנו להם בחוק למציאת פתרונות לבעיות העולות מבקשות האישור, וזאת חלף דחיית בקשות האישור

כמו כן עדכוני פסיקה אודות שלוש החלטות מרכזיות שניתנו לאחרונה: רע"א 4778/12 תנובה נ' נאור – בה קבע בית המשפט העליון כי תובע מייצג אינו רשאי לצרף חוות דעת מטעמו לתשובתו לתשובת הנתבעת, מבלי שקיבל על כך את אישור בית המשפט; ת"צ 1179/09 מרקוסון נ' דקלה חב' לביטוח בע"מ – בה נקבע כי ליורש קיימת זכות פורמלית להיכנס לנעלי המוריש כמבקש בבקשת אישור התביעה כתביעה ייצוגית; ות"צ 45452-12-11 סלוצקי נ' עיריית יבנה – שם סירב בית המשפט המחוזי לאשר הסדר הסתלקות הכולל טובת הנאה לתובע המייצג, מן הטעם שלא הייתה הצדקה להגיש את התובענה ובהתאם, הגשתה לא תרמה דבר לחברי הקבוצה המיוצגת.

להורדת גליון 3 לחצו כאן

תובנות ייצוגיות הינו ניוזלטר חודשי שמוציאה הקליניקה לתובענות ייצוגיות של המרכז הבינתחומי הרצליה. הניוזלטר כולל טור דעה על החלטה מרכזית ועקרונית שניתנה במהלך החודש החולף וכן עדכונים אודות החלטות ופסקי דין חשובים שניתנו במהלך החודש החולף. הניוזלטר מופץ ללא תשלום לקהילה המשפטית העוסקת בתחום התובענות הייצוגיות.

אודות אתר משפט ועסקים

משפט ועסקים הוא כתב העת של בית ספר הארי רדזינר למשפטים, אוניברסיטת רייכמן
פוסט זה פורסם בקטגוריה מהדורה מקוונת, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s