קול קורא – הגשת מועמדות – חברי מערכת

תלמידי שנה ב' בכל המסלולים ותלמידי שנה א' (מסלול מיוחד) מבית ספר רדזינר למשפטים

אנו מזמינים אתכם להגיש את מועמדותכם לתפקיד חברי מערכת כתב-העת "משפט ועסקים" לשנות הלימודים תשע"ו–תשע"ז. מערכת כתב-העת "משפט ועסקים" פועלת לשם הוצאתו לאור של כתב-העת המשפטי של בית ספר רדזינר למשפטים. המערכת מציעה לחבריה את האפשרות הייחודית להתמקצעות אישית, תוך מתן דגש על רכישת ניסיון בעריכה ובכתיבה אקדמית. הסטודנטים שיתקבלו ישתלבו בעבודת המערכת החל משנת תשע"ו למשך שנתיים רצופות ומלאות.

מערכת כתב-העת הינה סטודנטיאלית במהותה ומרבית העבודה נעשית בידי הסטודנטים הנבחרים. עיקרה של עבודת המערכת הינה ביקורת אקדמית, עיבוד, עריכה והכנה לפרסום של מאמרים המתקבלים ממיטב המחברים בארץ בתחום המשפט. החברות במערכת דורשת ידע משפטי, יכולת ניתוח  ברמה גבוהה, יכולות כתיבה וניסוח, יכולות עבודה בצוות, אחריות אישית וסקרנות.

חברות בכתב-עת נתפשׂת בעיני הקהילה המשפטית בארץ ובעולם כתפקיד יוקרתי השמור לטובי הסטודנטים. החברות בכתב-העת מעניקה לבוגריה יתרון הן בעולם הפרקטיקה המשפטית והן בקבלה ללימודי המשך. חשוב להדגיש כי מדובר בהתחייבות לעבודה מאומצת הדורשת השקעה לא מעטה מצד הסטודנטים שיבחרו כחברי המערכת.

המערכת פועלת במסגרת של סדנה אקדמית דו-שנתית בה חברים סטודנטים משנים ג' ו-ד', בהיקף של 8 ש"ס אשר מזכה בארבע נקודות זכות עבור כל שנת פעילות. כל חבר מערכת מחויב לפעילות של שנתיים רצופות. עבודת המערכת מתבצעת במהלך שנה קלנדרית שלמה. המערכת תנוהל על בסיס עבודה עצמאית של חבריה, זאת בנוסף לישיבות צוות וישיבות של כלל חברי המערכת אשר תקבענה בהתאם לצרכי המערכת. כמו כן, במהלך חופשת הקיץ הקרובה תיערך סדנה מקדימה בת כיומיים בה יוכשרו חברי המערכת, וכן קורס מחקר משפטי ייעודי לחברי המערכת.

אם הינך בעל/ת יכולת חשיבה ביקורתית, יכולות ניסוח וכושר ביטוי גבוהות ובעל/ת רצון להשפיע על תהליך הכתיבה האקדמית הן בהיבט הצורני והן בהיבט המהותי – מקומך עימנו. תהליך הגשת המועמדות יתבצע כך:

(1) על המעוניינים בתפקיד חבר/ת מערכת, להעביר בעותק קשיח (א) קורות חיים, (ב) גיליון ציונים עדכני ורשמי, (ג) תמונת פספורט, (ד) המלצות (אופציונאלי) ו-(ה) מכתב פנייה עד ליום רביעי, 25.3.2015, בשעה 12:00, לתא של עו"ד שחר פרידמן (התא נמצא בחדר הקישור שבקומת הכניסה בבניין רדזינר למנהלה). מומלץ, בנוסף, לשלוח את כל המסמכים בעותק אלקטרוני לכתובת הדוא"ל fshachar@idc.ac.il.

(2) בנוסף, ועל-מנת להעריך באופן ראשוני את יכולותיך המשפטיות, הניסוחיות והמחקריות אשר חשובות לצורך עבודת חברות וחברי המערכת, אנחנו מבקשים כי עם הגשת המסמכים, תבצע/י משימה פשוטה של איסוף וניתוח משפטי בהתאם להנחיות הבאות:

(א) מצא/י שתי ידיעות משפטיות שונות המתפרסמות בשפה האנגלית (או בכל שפה זרה אחרת) אשר לא התפרסמו בארץ, ולמיטב ידיעתך לא זכו לחשיפה כלשהי בישראל (לשם איתור ידיעות כאלו, אפשר להיעזר, למשל, באתרים הבאים: www.lawprofessorblogs.com, www.theguardian.com/law, www.jurist.org). הידיעות יכולות להיות בכל תחום ובכל נושא, כל עוד במהותן הן ידיעות משפטיות.

(ב) סכם/י את שתי הידיעות המשפטות בקצרה, בחיבור שלא יעלה על חמישה משפטים פשוטים ונהירים (בעברית) לכל ידיעה. הסיכום צריך להעביר את המהות המשפטית של הידיעה כולה. בנוסף, הענק/העניקי כותרת קצרה לסיכום שערכת וצרף/י קישור לידיעה המקורית עלילה התבססת. את שני הסיכומים אנא הגש/הגישי בקובץ וורד אלקטרוני לכתובת fshachar@idc.ac.il. הקפידו לציין את שימכם על-גבי קובץ הוורד.

* ניתן למצוא דוגמאות לסיכום ידיעות כאלו בסקירות החדשות השבועיות שמפרסמת מערכת כתב-העת, למשל בקישור www.idclawreview.org/2015/02/08/linksroundup20150208. דוגמאות נוספות ניתן למצוא באתר כתב-העת בכתובת www.idclawreview.org.

(3) מועמדים מתאימים יזומנו לראיונות אישיים בתאריכים שיפורסמו בהמשך.

 

מידע נוסף וימים פתוחים:

  • למידע נוסף ניתן לבקר באתר כתב-העת "משפט ועסקים" בכתובת: idclawreview.org;
  • בכל שאלה ניתן לפנות לעו"ד שחר פרידמן בדוא"ל: fshachar@idc.ac.il;
  • ימים פתוחים יערכו בחדר מערכת כתב-העת, בקומה השנייה של ספריית הבינתחומי, ביום רביעי ה-18.3.2015 בין השעות 14:00 ל-18:00 וביום חמישי ה-19.3.2015 בין השעות 12:00 ל-17:00 ובהם יהיה ניתן לקבל מידע על הפעילות במערכת מאת העורכים.

 

הגשת המועמדות תסתיים ביום רביעי ה-25.3.2015 בשעה 12:00.

אודות אתר משפט ועסקים

משפט ועסקים כתב-העת של בית-הספר רדזינר למשפטים במרכז הבינתחומי הרצליה
פוסט זה פורסם בקטגוריה אירועים אקדמיים, מהדורה מקוונת. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s