הגשת מועמדות למערכת כתב-העת

הסתיימה הגשת המועמדות לקראת שנת הלימודים תשע"ט. בהצלחה למתמודדות ולמתמודדים.

כתב-העת "משפט ועסקים" פותח את הליך המיון לקראת שנת הלימודים תשע"ט

אנו מחפשים סטודנטיות וסטודנטים הניחנים בסקרנות, בחשיבה ביקורתית, ביכולות מחקר וניסוח וברצון עז להעמיק ולהשפיע על הקהילה המשפטית

לנוסח המלא והרשמי של המכרז לחצו כאן.

אנו מזמינים אתכם/ן – סטודנטיות וסטודנטים בשנים ב' ו-ג' (עולים לשנים ג' או ד') – להגיש מועמדות לתפקיד חברי מערכת כתב-העת "משפט ועסקים" לשנת הלימודים תשע"ט. המערכת אחראית על הוצאתו לאור של "משפט ועסקים", כתב-העת המשפטי של המרכז הבינתחומי הרצליה. המערכת מציעה לחבריה את האפשרות הייחודית להתמקצעות אישית, תוך שימת דגש על רכישת ניסיון בעריכה ובכתיבה אקדמית. הסטודנטים שיתקבלו ישתלבו בעבודת המערכת בשנת הלימודים תשע"ט. שימו לב: עדיפות בקבלה תינתן לסטודנטים/ות העולים לשנה ג' אך לראשונה אנחנו פותחים את אפשרות הגשת המועמדות גם לסטודנטים/ות העולים לשנה ד' (ללא קשר לשאלה אם הגשתם/ן מועמדות בעבר).

מערכת כתב-העת היא סטודנטיאלית במהותה, ומרבית העבודה נעשית בידי הסטודנטיות והסטודנטים הנבחרים. עיקרה של עבודת המערכת היא ביקורת אקדמית, עריכה והכנה לפרסום של מאמרים המתקבלים ממיטב המחברים והחוקרים בתחום המשפט בארץ. החברות במערכת דורשת ידע משפטי, יכולת ניתוח ברמה גבוהה, יכולות מחקר, יכולות כתיבה וניסוח, יכולות עבודה בצוות, אחריות אישית וסקרנות.

חברות בכתב-עת נתפשׂת בעיני הקהילה המשפטית בארץ ובעולם כתפקיד יוקרתי השמור לטובי הסטודנטים. החברות בכתב-העת מעניקה לבוגריה יתרון הן בעולם הפרקטיקה המשפטית, הן בקבלה ללימודי המשך. חשוב להדגיש כי מדובר בהתחייבות לעבודה מאומצת הדורשת השקעה לא מעטה מצד הסטודנטים שייבחרו כחברי המערכת.

המערכת פועלת במסגרת של סדנה אקדמית שנתית שבה חברים סטודנטים משנים ג' ו-ד', אשר מזכה בארבע נקודות זכות משפטיות. עבודת המערכת מתבצעת במהלך שנה קלנדרית שלמה. בתום השנה הראשונה במערכת יוכלו חברות וחברי המערכת המצטיינים להציע את מועמדותם לשנה נוספת כחברי מערכת (עבור 4 נקודות זכות נוספות), או לעורכים בכתב-העת (עבור 6 נקודות זכות נוספות). המערכת תנוהל על בסיס עבודה עצמאית של חבריה, זאת בנוסף לישיבות צוות וישיבות של כלל חברי המערכת אשר תקבענה בהתאם לצרכי המערכת. כמו כן, במהלך חופשת הקיץ הקרובה תיערך סדנה מקדימה בת כיומיים בה יוכשרו חברי המערכת, וכן קורס ייעודי לחברי המערכת שיעסוק במחקר, כתיבה וניסוח משפטיים (ועבורו תזכו בנפרד ב-2 נקודות זכות משפטיות נוספות).

אם את/ה בעל/ת יכולת חשיבה ביקורתית, יכולת ניסוח וכושר ביטוי גבוהים ובעל/ת רצון לקחת חלק בתהליך הכתיבה האקדמית הן בהיבט הצורני והן בהיבט המהותי – מקומך עימנו.

תהליך הגשת המועמדות יתבצע כך:

(1) על המעוניינים בתפקיד חבר/ת מערכת, לשלוח בעותק אלקטרוני (א) קורות חיים, (ב) גיליון ציונים עדכני ורשמי, (ג) תמונת פספורט (או כל תמונת פנים אחרת), (ד) המלצות (אופציונאלי) ו-(ה) מכתב פנייה (שבו אתם/ן יכולים/ות, למשל, להציג את עצמכם/ן בקצרה, לפרט על הסיבות להגשת המועמדות וכד'), עד ליום ראשון, 15.4.2018, בשעה 22:00, לעו"ד שחר פרידמן בכתובת הדוא"ל fshachar@idc.ac.il.

(2) בנוסף, ועל-מנת להעריך באופן ראשוני את יכולותיך המשפטיות, הניסוחיות והמחקריות אשר חשובות לצורך עבודת המערכת, אנחנו מבקשים כי עם הגשת המסמכים תגיש/י חוות-דעת כתובה עצמאית ומקורית שתוכנה כולל ביקורת על פסק-דין, על דבר חקיקה או על מאמר אקדמי. נושא הביקורת יכול להיות בכל תחום ובלבד שבמהותו מדובר בתחום משפטי. אורכה של חוות-הדעת לא יעלה על עמוד אחד מודפס (דף A4, ברווח של שורה וחצי לפחות, גודל גופן 12 ושוליים סטנדרטיים). הקפידו לציין על המסמך את פרטיכם המזהים. שימו לב שעליכם/ן לכתוב את חוות-הדעת במיוחד לצורך הליך המיון. אין להגיש חוות-דעת שכתבתם/ן והגשתם/ן במסגרות אחרות.

(3) מועמדים מתאימים יזומנו לראיונות אישיים שיתקיימו בתאריכים 22.4.2018–26.4.2018. במהלך הריאיון תתבקשו, בין היתר, להציג את חוות-דעתכם/ן ולנהל דיון מעמיק על תוכנה.

(4) מועמדים שיעברו בהצלחה את שלב הראיונות הראשון, יזומנו לשלב נוסף בתהליך המיון שיכלול, בין היתר, מטלת כתיבה ממוקדת וריאיון אישי נוסף.

דגשים, מידע נוסף ומפגש מתעניינים:

* נדגיש כי העבודה במערכת כתב-העת מתקיימת לאורכה של שנה אקדמית מלאה. העבודה בפועל אינה תחומה למספר  שעות מוגדר בשבוע והיא תלויה, בין היתר, בקצב העבודה העצמאי של חבריה, במידת מורכבות המאמרים, בשיתוף הפעולה בתוך המערכת ומחוצה לה ומגורמים נוספים;

* ציונים מהווים קריטריון אחד בסיכויי קבלתכם/ן למערכת אך זהו אינו הקריטריון המרכזי ואינו הקריטריון היחיד. אם אתם/ן סבורים/ות שאתם/ן מתאימים/ות לתפקיד חבר/ת מערכת – הגישו מועמדות;

* אנו ממליצים מאוד לפנות לחברות ולחברי המערכת המכהנים ולשמוע מהם/ן על חוויותיהם/ן במערכת.

* למידע נוסף ניתן לבקר באתר כתב-העת "משפט ועסקים" ובעמוד כתב-העת בפייסבוק;

* בכל שאלה ניתן לפנות לעו"ד שחר פרידמן בדוא"ל: fshachar@idc.ac.il;

* מפגש מתעניינים יתקיים בחדר מערכת כתב-העת – בשורת המשרדים שמאחורי לשכת הנשיא, מול בניין רדזינר למנהלה (משרדה של ד"ר רות זפרן) – ביום שני ה-9.4 בין השעות 9:00–12:00 וביום שלישי ה-10.4 בין השעות 9:00–12:00, שבהם ניתן יהיה לקבל מידע על הפעילות במערכת ולהיפגש עם עורכי כתב-העת ועם חברי המערכת.

* הגשת המועמדות תסתיים ביום ראשון ה-15.4.2018 בשעה 22:00 *

מי רשאי להגיש מועמדות?

המכרז פונה לתלמידי בית ספר רדזינר למשפטים, בכל המסלולים, בשנה השנייה או השלישית ללימודיהם. תישקל מועמדותם של מועמדים בעלי קורות חיים מרשימים, המלצות רלוונטיות, ניסיון כעוזרי מחקר או בכתיבה אקדמית, או כל אינדיקציה אחרת המעידה על פוטנציאל לשמש כחברי מערכת.

המכרז פונה גם לתלמידים בעלי תואר ראשון קודם הרשומים בתוכנית המיוחדת, ובלבד שנותרה להם יתרת לימודים של שנה אחת לפחות. יובהר כי סטודנטים אשר מתכננים לקחת חלק בתוכנית סמסטריאלית של חילופי תלמידים במהלך השנה השלישית או הרביעית ללימודיהם בבית הספר למשפטים, יכולים להגיש מועמדותם לתפקיד.

1.      פעילות המערכת כוללת את המרכיבים הבאים:

א.      סדנה הכנה טרום שנתית – הסדנה בת מספר ימים ועתידה להיערך במהלך חודשי קיץ 2018. בכל יום יערכו הרצאות עיוניות בנוסף לתרגול מעשי במעבדות המחשבים. נוכחותם של כל חברי המערכת בסדנה זו היא חובה.

ב.      קורס מחקר, כתיבה וניסוח משפטיים (2 נ"ז) – חברי המערכת ילמדו במהלך קיץ 2018 קורס ייעודי לחברי המערכת ולעוזרי מחקר שעיקרו למידת עקרונות נכונים של מחקר משפטי, כתיבה וניסוח משפטיים. ההשתתפות בקורס, שיועבר על-ידי עו"ד שחר פרידמן, בהיקף של שתי נקודות זכות משפטיות וקבלת ציון "עובר" בו היא תנאי לקבלה למערכת.

ג.      העבודה השנתית – העבודה על המאמרים תיפרס לאורך השנה כולה, בהתאם ללוחות הזמנים שיפורטו בסדנת ההכנה. ישיבות של כלל חברי מערכת כתב-העת ועורכיו, יערכו בהתאם לתאריכים שיקבעו במהלך השנה. במסגרת ישיבות אלה, יעדכן כל צוות על התקדמות עבודתו ותיערכנה פעילויות חברתיות שונות. נוכחותם של כלל חברי המערכת בפעילויות אלה הינה חובה.

ד.       כנסים וסימפוזיונים – מאז היווסדו נוהג כתב-העת לקיים מדי שנה כנסים וסימפוזיונים העוסקים בנושא משפטי נבחר ובעקבותיו, יוצא לאור גליון מאמרים מיוחד. חברי המערכת ייטלו חלק פעיל בארגון ובהכנת הכנסים והסימפוזיונים בהתאם למשימות שיחולקו על-ידי העורכים.

ה.      העבודה השנתית הנוספת לעבודה על המאמרים כוללת בין היתר את תפעול אתר האינטרנט של כתב-העת, השתתפות בתהליך הוצאתם לאור של גליונות כתב-העת, ארגון כנסים וערבי עיון נוספים וכן פעילויות ומשימות שונות ונוספות. העבודה בשנה השנייה לחברות במערכת תתנהל באופן דומה אם כי המערכת שומרת לעצמה את הזכות לשנות את סדרי עבודתה משנה לשנה.

יצוין, כי העורך הראשי שומר לעצמו את הזכות להפסיק את חברותו של חבר בכתב-העת על-פי שיקול דעתו.

בברכה,

ד"ר רונן קריטנשטיין – עורך ראשי

עו"ד שחר פרידמן – סגן עורך ראשי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s